Dom na sprzedaż 134,00 m²

Kęty (gw), Malec, Świętojańska

Symbol oferty: PRO-DS-109
Cena
345 000
cena za m2
2 574,63 zł/m²
Powierzchnia
134,00 m²

Szczegóły oferty

Symbol oferty PRO-DS-109
Powierzchnia 134,00 m²
Powierzchnia użytkowa 108,00 m²
Powierzchnia działki 3 300 m²
Liczba pokoi 5
Rodzaj domu wolnostojący
Technologia budowlana cegła
Standard
Liczba pięter w budynku 1
Wymiary działki 51x66 m
Garaż brak
Stan prawny Wlasnosc
Okna PCV
Instalacje niewymienione
Balkon brak
Zagosp. działki częściowo zagospodarowana
Ukształtowanie działki płaska
Kształt działki trapez
Pokrycie dachu dachówka betonowa
Stan budynku do remontu
Podpiwniczenie częściowo podpiwniczony
Ogrodzenie działki siatka
Rok budowy 1874
Gaz brak
Woda tak - miejska
Dojazd droga utwardzona
Otoczenie działki zabudowane
Ogrzewanie CO węglowe
Umeblowanie puste
Odległość do komunikacji publicznej [m] 350 m
Odl. do sklepu [m] 400 m
Odl. do szkoły [m] 450 m
Odl. do przedszkola [m] 350 m
Prąd tak
Kanalizacja miejska

Opis

Dom murowany z cegły z 1874 roku, przestronna stodoła, a to wszystko na sporej działce ze swoim kawałkiem lasu!

Zamieszkać w domu na wsi, w domu, który może być Twoją perełką, jeśli tylko cenisz wiekową czerwoną cegłę… Dla dopełnienia masywna stodoła – mnożą się możliwości jej wykorzystania: od miejsc garażowych po zabudowę loftową - dla osób z pomysłem J

Nieruchomość dla miłośników ponad stuletnich murowanych domów. Znajduje się w miejscowości Malec, gmina Kęty, przy ulicy Świętojańskiej 34. Dom mieszkalny jest parterowy, o powierzchni użytkowej ok. 108 m2, wybudowany w tradycyjnej w tamtych latach technologii murowanej, z czerwonej cegły, z pięknymi sklepieniami łukowymi, z dachem dwuspadowym krytym dachówką betonową. Na parterze mieści się 5 pokoi, kuchnia, łazienka, oraz długi korytarz, przebiegający przez środek domu. Wejścia do domu są dwa, od strony południowo-zachodniej oraz północno-wschodniej – po przeciwnych stronach korytarza. Budynek jest częściowo podpiwniczony. Strych może być adaptowany na poddasze mieszkalne. W galerii zdjęć umieszczony jest rzut parteru. Dostępny jest także wirtualny spacer po wnętrzu domu i ogrodzie. Budynek wymaga generalnego remontu. Około roku 2012 zostały wymienione okna na PVC. Dom jest zamieszkały, jednakże gotowy do sprzedaży w terminie do uzgodnienia.

Media: prąd, woda i kanalizacja miejska – opłacane na bieżąco. Na działce dostępna jest również studnia, mogąca służyć do celów gospodarczych, m. in. podlewania ogródka. Dom ogrzewany jest z kotła węglowego (kocioł klasy trzeciej) – kotłownia znajduje się w dobudowanej części. Ciepła woda z bojlera elektrycznego umieszczonego w łazience. Światłowód w budynku - teren obsługuje firma Promarket.

Stodoła pochodzi prawdopodobnie z tego samego okresu. Wymiary 8,9 x 21,2 m.

Zabudowania mieszczą się na działce nr 213, o powierzchni 3300 m2, z czego około 2000 m2 to tereny budowlane, reszta tereny zielone, na których mieści się las.

Teren znajduje się w cichej okolicy, wśród istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Na północno-wschodniej części działki mamy niewielki las. Układ zabudowań razem z częścią leśną, tworzą wyjątkową intymną przestrzeń - czujesz, jakbyś mieszkał z dala od innych...

Nieruchomość położona jest w środkowej części wsi Malec, z bardzo dobrym i szybkim dojazdem do drogi wojewódzkiej Kęty-Oświęcim – 2,2 km. Podstawowa infrastruktura: szkoła, przedszkole, sklepy, kościół, znajdują się w odległości do 700 m od działki: szkoła 450 m, przedszkole 350 m, przystanek zaledwie 350 m.

Kształt działki zbliżony jest do prostokąta, teren płaski, w miejscu lasu spadek w kierunku północno-wschodnim. Dojazd odbywa się z asfaltowej drogi - ul. Świętojańskiej, na utwardzoną drogę gminną (działkę gminną nr 217).

Działka 213 znajduje się w jednostce miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 100MNZ – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej w zieleni urządzonej (ok. 20 arów) oraz częściowo w jednostce 49Z – tereny zieleni nieurządzonej (ok. 13 arów). We wschodnim małym fragmencie jednostki 49Z znajduje się strefa ochrony punktu archeologicznego. Nie ma ona żadnego wpływu na możliwości zabudowy na pozostałym budowlanym terenie. Dokładny opis jednostki planu umieszczono na końcu oferty.

Link do geoportalu - zielonym kolorem zaznaczono teren na sprzedaż oraz podano orientacyjne wymiary granic działki: https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=6723451

W galerii zdjęć znajdują się mapy z dostępnymi mediami, wyrysem planu miejscowego oraz lokalizacją nieruchomości (wskazówki dojazdu: Malec ul. Świętojańska 34).

Nieruchomość jest ogrodzona do granicy lasu.

Odległości do infrastruktury:

 • Szkoła podstawowa 450 m
 • Przedszkole 350 m
 • Sklep 400 m
 • Przystanek autobusowy 350 m
 • Kościół 700 m

Odległości do wybranych miast:

 • Kęty 6 km
 • Andrychów 15 km
 • Oświęcim 15 km
 • Bielsko-Biała 22 km
 • Katowice 50 km
 • Kraków 75 km

Powierzchnia pomieszczeń budynku:

 • kuchnia 11,2 m2
 • pokój 11,0 m2
 • pokój 23,2 m2
 • korytarz 19,7 m2
 • pokój/kuchnia 14,8 m2
 • pokój 9,0 m2
 • łazienka 6,4 m2
 • pokój 13,0 m2
 • kotłownia 26,1 m2

Wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – obowiązujące Uchwały: Tekst jednolity Uchwała IX/68/2015 RADY MIEJSKIEJ w Kętach z dnia 17 czerwca 2015 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kęty roku oraz UCHWAŁA NR XLIV/442/2022 RADY MIEJSKIEJ W KĘTACH z dnia 24 czerwca 2022 roku w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kęty.

§ 27. 1. Wyznacza się TERENY ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ JEDNORODZINNEJ I ZABUDOWY USŁUGOWEJ W ZIELENI URZĄDZONEJ - o pow. 1.247,82 ha, oznaczone na rysunku planu symbolami: 1.MNZ – 425.MNZ.

2. Przeznaczenie podstawowe obejmuje zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i zabudowę usługową w zieleni urządzonej.

3. Przeznaczenie uzupełniające obejmuje:

1) usługi w budynkach mieszkalnych oraz w budynkach przeznaczonych wyłącznie dla funkcji usługowych;

2) dojazdy i dojścia do budynków i działek budowlanych, miejsca do parkowania;

3) urządzenia i sieci infrastruktury technicznej, w tym mikroinstalacje związane z odnawialnymi źródłami energii o łącznej mocy zainstalowanej energii elektrycznej nie większej niż 50 kW.

4. W granicach terenów MNZ, w zakresie sposobu ich zagospodarowania i warunków zabudowy obowiązują zasady zawarte w Rozdziale 2 i 3 niniejszej uchwały, a ponadto następujące ustalenia:

1) powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej nie może być mniejsza niż 0,07 ha;

2) powierzchnia zabudowy nie może stanowić więcej niż 40 % powierzchni działki budowlanej;

3) powierzchnia biologicznie czynna terenu nie może stanowić mniej niż 50 % powierzchni działki budowlanej;

4) wskaźnik intensywności zabudowy nie może być mniejszy niż 0,02 i nie większy niż 0,4;

5) wysokość zabudowy nie może przekraczać 12 m;

6) należy stosować dachy budynków o kącie nachylenia połaci od 0º – 45º, z dopuszczeniem powierzchni połaci dachowych nie będących płaszczyznami;

7) nakazuje się zapewnienie co najmniej 2 miejsc parkingowych przypadających na jeden lokal mieszkalny;

8) nakazuje się zapewnienie co najmniej 1 miejsce parkingowe przypadające na dwóch zatrudnionych w usługach zlokalizowanych na działce budowlanej;

9) dla funkcji usługowych ustala się obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych przeznaczonych na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami odrębnymi;

„§ 55. 1. Wyznacza się TERENY ZIELENI NIEURZĄDZONEJ o pow. 1.072,45 ha, oznaczone na rysunku planu symbolami: 1.Z – 269.Z.

2. Przeznaczenie podstawowe stanowią tereny zieleni nieurządzonej.

3. Przeznaczenie uzupełniające obejmuje:

1) zieleń parkową i ogrody ozdobne;

2) wody powierzchniowe (zbiorniki wodne, sadzawki i stawy);

3) urządzenia i sieci infrastruktury technicznej, w tym mikro-instalacje związane z odnawialnymi źródłami energii o łącznej mocy zainstalowanej energii elektrycznej nie większej niż 50 kW.

4. W granicach terenów Z w zakresie sposobu ich zagospodarowania obowiązują zasady zawarte w Rozdziale 2 i 3 niniejszej uchwały, a ponadto następujące ustalenia:

1) ustala się zakaz zabudowy z dopuszczeniem tymczasowych obiektów budowlanych, oraz:

a) w terenie oznaczonym symbolem 192.Z, na terenie byłego młyna w Kętach dopuszcza się możliwość realizacji zespołu usługowego o charakterze zaplecza turystycznego z funkcją mieszkaniową o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 200 m2 pod warunkiem spełnienia wymagań zawartych w § 25,

b) w terenie oznaczonym symbolem 39.Z, 144.Z, 145.Z i 146.Z dopuszcza się odbudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącej zabudowy pod warunkiem spełnienia wymagań zawartych w § 25.

2) zakaz zabudowy, o którym mowa w pkt 1 nie dotyczy terenu 116a.Z, w którym dopuszczona jest lokalizacja urządzeń wytwarzających energię z odnawialnych źródeł energii o mocy zainstalowanej nie większej niż 500 kW;

3) dopuszcza się utrzymanie istniejącego zainwestowania, w tym istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej z możliwością jej odbudowy, rozbudowy i nadbudowy;

4) rozbudowa i nadbudowa budynków istniejących możliwa jest po spełnieniu warunków zawartych w § 25 ust.4 pkt 2, 3, 4, 5, 6 i 7.”.

Zapraszam na prezentację J

Oferta tylko u nas.

Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością PRO-INWEST NIERUCHOMOŚCI – zakaz kopiowania bez uzyskania stosownej zgody.

Nota prawna:

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego. Informacje są umieszczone na podstawie oględzin oraz danych przekazanych przez właściciela i mogą ulegać aktualizacji i zmianom.

Zakup na kredyt? Wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej oraz miła i fachowa obsługa gwarantowana jest przez naszego doradcę finansowego J Zapytaj o szczegóły 602 349 320.

Kalkulator kredytowy

Kwota kredytu
PLN
Lata
Oprocentowanie roczne
%
Wysokość raty

Kalkulator kosztów

Cena nieruchomości
PLN
PLN
Taksa notarialna (opłata notarialna)
PLN
VAT od taksy notarialnej (opłaty notarialnej)
PLN
Wypisy aktu notarialnego - około
PLN
Wniosek do WKW
PLN
Prowizja
%
Wysokość prowizji
PLN
Podatek od czynności cywilno-prawnych
Taksa notarialna (opłata notarialna)
VAT od taksy notarialnej (opłaty notarialnej)
Wniosek do WKW
VAT od wniosku do WKW
Prowizja agencji nieruchomości
VAT od prowizji agencji nieruchomości
Wypisy aktu notarialnego - około
RAZEM(cena + opłaty)

Uwaga: mogą wystąpić dodatkowe opłaty za założenie księgi wieczystej oraz ustanowienie hipoteki.

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

rozumiem